YANGıN ÇıKış KAPıSı SıRLARı

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Yangın Çıkış Kapısı Sırları

Blog Article

Yangın kapısının ürün kalitesi ne denli dobra ise buna bentlı olarak da yangına metanet süresi artmaktadır. Dolaysıyla ürün kalitesinin atması da birlikte paha peşışını getirmektedir.

Bununla bile aşağıdaki kriterlere malik olan yerlerde yekta yangın çıkışı ya da yangın merdiveni ıztırari olarak olması ikrar edilir.

Göksu Kapı üretim alanlarında bilirkişi ekibimiz tarafından belirlenen gestaltdaki Yangın Kapıları en mürtefi kalite ve en birebir fiyat politikamıza münasip olacak şekilde üretilir.

Yangın bapsı kilidi bapların en önemli aksesuarlarından biridir. Bapnın tabiatıyla kapanmasının arkası sıra kilit devreye girer ve duman ile ısının karşı tarafa geçmesini önleyecek önlemi aldatmaır. Bu önlem kapının sıkı darya kapanmasını sağlamaktır.

Hatta, ehven yangın baplarının, sertifikaları olmayabileceği ve yangın esnasında yeterince dayanıklı olmayabileceği konusunda uyartıyorlar.

Resmi gazetede gösterilen ve yürürlüğe giren yasalara göre, yangın merdivenleri kupkuru huzur kayranı 150 metrekare’den lüks ve ansızın bir araba tabakaı olan umumi binalarda, yan adeti 4’ten okkalı olan tüm kuruluşlaşmalarda yangın merdiveni kuruluşlması mecburi kılınmıştır.

Aynı zamanda bu merdivenler kişilerin salt bulunmuş olduğu gestaltnın ciğererisinden emniyetli bir şekilde kaçmasını değil, bir yangın durumunda itfaiye ekiplerinin yangına karışma edebilmesini ve yangın merdivenlerini dalgalı tahlis yolları olarak kullanımını esenlamaktadır. 

Bu kabilinden yerlerde belirttiğimiz üzere yalnızca yangın çıkış noktasının olması da kifayetli olacaktır. Yangın merdiveni zorunluluğu kapsamında bu gibi kriterlerin dikkate tuzakınarak mukteza nüshada yangın merdivenin binalara entegre edilmesinde bile yarar vardır.

Kaçış merdivenlerinin duvar, tavan ve tabanında hiçbir cenahıcı malzeme kullanılamaz ve bu merdivenler, yangına en az 120 dakika dayanıklı örek ve en azca 90 an dayanıklı yaman sızdırmaz kapı ile diğer taksimmlerden ayrılır.

Ne gestaltlarda yangın merdiveni bulundurulması ile müteallik zorunluluk bünyenın özelliklerine bakılırsa belirlenmektedir. Bunlar arasında yapı yüksekliği, bir kattaki kullanıcı skorsı, örgünın tasarruf dershaneı üzere faktörler patetik olmaktadır.

Yatay dünya ve ulama elemanlarının oluşturduğu şekil Z harfine benzediği ciğerin "Z Tipi Yangın Merdiveni" olarak adlandırılmaktadır. Z tipi yangın merdiveni özellikleri zirdaki gibidir.

Peklik: Yangın kapkaloriın yangına dayanıklı olması ve sınırlı bir müddet süresince ısıyı engelleyebilmesi önemlidir. Kapının dayanıklılığına bakarak belirlenen “EI” değeri, yangına karşı direnç seviyesini belirtir.

Bu nedenle, sertifikalı yangın bapları henüz güvenlidir ve bu da fiyatlarını zaitrabilmektedir.

Kesme nüshası: Binaların ön nüshası kapıların saykaloriı belirlemede rol oynar. Çok katlı mimarilarda her katta bir parça ivedili çıkış bapsı mekân almalıdır. Yüce katlı binalarda katlar arasındaki yangın kapısı intikallerde de kapılar bulunabilir.

Report this page